آموزش مطالب مفید

با این روش جلوی روشن شدن خودکار GPS در گوشی را بگیرید


کلیک: معمولا بسیاری از اشخاص در طول شبانه روز مرتب از اینترنت استفاده می‌کنند، و در این میان جی پی اس به عنوان یکی از بخش‌های پر مصرفی است که باعث می‌شود داده‌های اینترنت گوشی همراه شما به پایان برسد؛ بنابر این به شما توصیه می‌کنیم که جی پی اس گوشی خود را خاموش کنید، اما از طرفی دیگر باید جی پی اس را در مواقعی که به آن احتیاج نداریم خاموش کنیم تا از شارژ گوشی و …. جلوگیری کنیم. در ادامه مابه شما چندین راهکار‌ها ساده معرفی می‌کنیم تا شما بتوانید این مشکل را رفع کنید.

رفع مشکل روشن شدن خودکار و ناخواسته جی پی اس (GPS) گوشی و تبلت اندروید

جی پی اس یا سیستم موقعیت یابی سیستمی است که در جهت ردیابی موقعیت افراد و مکان‌های آن‌ها به واسطه یکپارچه سازی گوشی تلفن و ماهواره‌ها استفاده می‌شود. این نرم افزار کاربرد‌های فراوان دارد مثلا می‌توانید برای، کمک رسانی و کنترل امنیتی یا برای پیدا کردن انسان‌ها و حیوانات گمشده از آن استفاده کنید. اما در بین این فواید خوبی که از جی پی اس برایتان گفتیم برخی از مردم هستند که نسبت به آن دید منفی داشته اند، اما می‌توانیم از این جی پی اس حتی برای مدیریت و کنترل نیز استفاده کنیم. مکان یابی افراد در شبکه‌های اجتماعی یا سایز سیستم عامل‌ها و گوگل مپ در اندروید نیز بر پایه همین جی پی اس صورت می‌گیرد. هر چند که یکی از عوامل سریع تمام شدن شارژ گوشی این مورد است.

فعال کردن جی پی اس در بیشتر دستگاه‌ها از طریق مسیر Settings > Location صورت می‌پذیرد و شما می‌توانید به این ترتیب از جی پی اس استفاده کنید شما می‌توانید در این بخش نسبت به فعال سازی جی پی اس اقدام نمایید هر زمان که لازم دیدید از نوار گوشی خود نسبت به غیرفعال سازی آن اقدام نمایید.

چرا جی پی اس اندروید به صورت خودکار روشن و خاموش می‌شود؟

روشن و خاموش شدن جی پی اس در گوشی شما می‌تواند به دلایل مختلفی روی دهد، اما می‌توانیم به احتمال زیاد حدس بزنید که حتما مشکلی در اندروید خود ایجاد شده است. حال ممکن است برنامه را نصب کرده باشید که نیاز دارد مداوم جی پی اس شما روشن باشد. البته این امکان نیز وجود داد که شما هر بار که تلاش میکنید که جی پی اس را غیرفعال کنید در روشن ماندن خودکار آن نیز تاثیر گذار باشد. به هر حال شما باید به فکر چاره‌ی برای این موضوع باشید، زیرا وجود یک عامل خارجی موجب شده است که شما در جی پی اس خود دچار مشکل شوید.

این احتمال وجود دارد که نصب یک برنامه باعث بروز مشکل در اندروید شده باشد. به همین ترتیب باید برای اینکه از روشن شدن خودکار جی پی اس خودکار جلوگیری کنیم باید دسترسی برنامه را به آن از بین ببرید. ما به شما ۴ راهکار برای رفع این مشکل پیشنهاد می‌کنیم.

۱- پاک کردن برنامه‌های مشکوک

از میان تعداد زیاد برنامه‌هایی که در بازار وجود دارد تعداد زیادی هستند که برخی از برنامه‌ها مصرف بیشتری داشته اند و در مرحله اول باید به این‌ها شک کنید. برنامه‌های که اغلب با بازکردن آن‌ها برنامه‌های دیگری را معرفی می‌کنند موجب می‌شوند که جی پی اس در اندروید خودکار فعال شود. (می‌توانید به تبلیغات زیادی که به صورت پاپ آپ نمایش داده می‌شوند اشاره کرد).

۲- غیرفعال کردن یا فریز سازی در برنامه‌ها

برای غیرفعال کردن یا فریز سازی می‌توانید از نرم افزار‌های مانند Greenify استفاده کنید این برنامه می‌تواند برنامه‌هایی که دلخواهتان است را فریز کند. شما با فریز کردن برنامه‌ها در واقع می‌توانید برنامه‌های را که حدس میزنید موجب روشن ماندن جی پی اس شوند فریز کنید.

۳- از Safe Mode برای برطرف کردن مشکل خودکار روشن شدن جی پی اس استفاده کنید

بوت کردن اندروید در حالت Safe Mode باعث می‌شود که اندروید بدون اینکه هر نرم افزار یا ابزاری از آن دخالت شود، اجرا شود. در صورتی که شما برنامه‌ی داشته باشید که باعث شود جی پی اس به صورت خودکار فعال شود با بوت کردن اندروید در Safe Modee در وضعیت ایمن مشخص می‌شود.

۴-حل مشکل روشن شدن GPS با Factory reset دستگاه اندرویدی

شما می‌توانید با ریست کردن تظیمات کارخانه‌ای در گوشی موبایل برنامه‌های نصب شده روی اندروید یا شخصی سازی آن‌ها را از بین ببرید. با این کارگوشی مانند گوشی پاکسازی می‌شود. اگر شما با ترفند‌های گذشته مشکل گوشیتان حل شود در نهایت می‌توانید از آن استفاده کنید.

برخی مواقع برنامه‌های روی گوشی نصب می‌کنیم که به راحتی از اندروید حذف نمی‌شود. گاهی هم پیش می‌آید که در فولدر یا پوشه‌های مخفی سیستمی برنامه‌های نصب می‌گردد که این‌ها اگر از لحاظ ظاهری هم حذف بشوند باز هم مشکل را برطرف نمی‌کنند. به این ترتیب حتی اگر شما گوشی خود را به حالت پیش فرض کارخانه ریست نمایید باز هم نخواهید توانست از شر این نرم افزار‌ها خلاص شوید. پس پیشنهاد ما این است که شما در این موارد تنها راه حل برای نجات دادن اندروید خود از فلش رام گوشی استفاده نمایید.

Let’s block ads! (Why?)

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن