آموزش مطالب مفید

برخورد انتظامی با کافی‌نت‌های استفاده‌کننده از فیلترشکنخبرگزاری تسنیم: رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با اشاره به رشد استفاده از فیلترشکنها در سطح کشور گفت: آئین‌نامه جدید رئیس پلیس اماکن نیروی انتظامی در این باره هشدار مؤکدی را داده است.

سید مهدی میرمهدی با اشاره به شدت گرفتن استفاده از فیلترشکن‌ها طی این روز‌ها اظهار کرد: رئیس پلیس جدید اماکن نیروی انتظامی آئین‌نامه ممنوعیت استفاده از VPN و فیلترشکن در کافی‌نت‌ها را به اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران اعلام و ما نیز به تبعیت از آن برای این واحد‌های صنفی ابلاغ کرده‌ایم.

رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران افزود: البته چنین آئین‌نامه و دستورالعملی پیش از سال نیز وجود داشت، اما گمان می‌کنم با توجه به افزایش میزان استفاده از وی‌پی‌ان در مواجهه با انسداد یکی از پیام‌رسان‌های خارجی، این آئین‌نامه به جهت تأکید ابلاغ شده است.

وی با تأکید بر اینکه نیروی انتظامی تنها نهادی است که بدون حکم می‌تواند به سرکشی واحد‌های صنفی بپردازد، گفت: بنابراین تمامی صنوف باید مقید به رعایت قوانین ابلاغی از سمت این نهاد باشند تا در مواجهه با بازرسیها، دچار برخورد‌های قانونی نشوند.

میرمهدی درباره برخورد‌هایی که با کافی‌نت‌های متخلف صورت می‌گیرد نیز عنوان کرد: با توجه به اینکه اوج فعالیت این واحد‌های صنفی در ماه‌های سوم و چهارم سال و هم‌زمان با موعد تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی از سمت صنوف است، اجازه فعالیت در این دو ماه را به کافی‌نت‌های متخلف نخواهیم داد و در سایر ماه‌های سال نیز از ۱۵ روز تا یک ماه واحد‌های آن‌ها پلمب می‌شود.

رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران ابراز کرد: لازم به یادآوری می‌دانم که علاوه بر سرکشی‌های انتظامی، گشت مشترکی بین این اتحادیه و نیروی انتظامی نیز در طول سال تشکیل می‌شود و به سرکشی واحد‌های صنفی می‌رود؛ در این گشت مشترک تمامی کیس‌ها و سیستم‌های کافی‌نت‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی درباره تعداد کافی‌نت‌های فعال در تهران گفت: در ایام معمولی سال بالغ بر ۳۴۰ واحد صنفی فعال با کاربری کافی‌نت داریم، اما در زمان اوج مراجعات به این واحد‌ها که در ماه‌های خرداد و تیر است، تعداد این واحد‌ها به ۶۰۰ می‌رسد که ۹۵ درصد از این تعداد دارای پروانه کسب از اتحادیه هستند.

میرمهدی در پاسخ به این سؤال که تاکنون چند مورد برخورد با کافی‌نت‌های متخلف داشته‌اید، گفت: به عنوان مثال سال گذشته ۲۵ کافی‌نت برای مدت یک ماه پلمب و تعطیل شدند.

Let’s block ads! (Why?)

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن