آموزش مطالب مفید

رسوایی فروش اطلاعات کاربران توسط فیس بوکخبرگزاری فارس: به نقل از یاهونیوز، اما تا به حال ابعاد وگستردگی این نوع فعالیت‌ها مخفی باقی مانده بود تا آنکه پاسخ فیس بوک به درخواست اعضای کمیته انرژی و بازرگانی کنگره باعث افشای جزئیاتی بی سابقه در این زمینه شد.

براساس پاسخ ۷۴۷ صفحه‌ای فیس بوک به کمیته یادشده، این شبکه اجتماعی اطلاعات کاربران خود را با ۵۲ شرکت فناوری به اشتراک می‌گذارد. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به شرکت چینی علی بابا اشاره کرد.

در این فهرست شرکت‌های چینی دیگری نیز حضور دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به هواوی، لنوو و اوپو اشاره کرد. فیس بوک مدعی است همکاری خود با ۳۸ شرکت در این فهرست را به پایان سانده که از جمله آن‌ها می‌توان به اچ پی اشاره کرد.

همچنین همکاری با ۷ شرکت در این فهرست از جولای سال ۲۰۱۸ به پایان می‌رسد و تعاملات با یک شرکت دیگر هم در ماه اکتبر تمام می‌شود. در عین حال همکاری با سه شرکت شامل اپل، آمازون و توبی هم قرار است ادامه یابد. فیس بوک در آینده همکاری‌های محدودی با علی بابا، موزیلا و اوپرا هم خواهد داشت.

با توجه به فشار‌های کنگره و افکار عمومی فیس بوک قصد دارد دامنه همکاری‌های خود با شرکت‌های دیگری را در سال‌های آینده محدود کند که از جمله آن‌ها می‌توان به Hinge و Spotify اشاره کرد.

Let’s block ads! (Why?)

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن