آموزش مطالب مفید

ویژگی پیشنهاد برنامه در iOS 10 چگونه کار می کند؟کلیک: اپل در اغلب موارد هم برای ترفند‌هایی که وجود دارند به روز رسانی‌هایی را منتشر می‌کند، که ممکن است آن را کاربردی‌تر و یا مثلا گزینه‌های بیشتری را به آن اضافه نماید. نکته جالب این جا است که اپل هیچ گاه برای این ترفند‌ها هیاهوی خاصی برپا نمی‌کند و آن‌ها را در سکوت کامل عرضه می‌نماید تا اولین بار خود کاربران با آن مواجه شوند.

مثلا وقتی که کاربران سیستم عامل گوشی‌های آیفون خود را به نسخه ۱۰ ارتقا دادند متوجه ویژگی‌های جدید برای قفل صفحه نمایش و یا نمایش برنامه‌های اخیر بر روی صفحه نمایش و یا پیشنهاد برنامه (App suggestions) شدند.

اگر شما در طول روز یک سری از مجموعه کار‌های از پیش تعریف شده را انجام می‌دهید و یا یک برنامه خاص را در یک زمان خاص در طول هر روز باز می‌کنید، یا وقتی که به محل مورد نظر خود می‌رسید، سیستم عامل به صورت خودکار آن برنامه را انتخاب کرده و شروع به پیشنهاد آن در زمان مقرر آن می‌کند و میانبر‌هایی را بر روی صفحه نمایش برای آن ایجاد می‌نماید.

علاوه بر این، این نوع رفتار می‌تواند بر عملکرد هم سوی یک قطعه سخت افزاری با یک نرم افزار هم تاثیر بگذارد. به عنوان مثال، من از یک Line ۶ Sonic Port VX به عنوان رابط صوتی در iPad Air ۲ استفاده می‌کنم، و هر بار که آن را به دستگاه متصل می‌نماییم بلافاصله یک برنامه به نام BeatMaker ۲ را اجرا می‌کنم. در نتیجه سیستم عامل هم این رفتار را به یاد می‌سپارد و هر گاه که این وسیله مجددا وصل شود، پیشنهاد باز کردن آن برنامه را می‌دهد.

در آخر هم به شما توصیه می‌کنیم که اگر دو یا چند دستگاه ساخت اپل شامل دستگاه‌های دارای سیستم عامل به روز iOS و یا یک کامپیوتر مک هستید، این ویژگی می‌تواند بسیار به شما کمک کند.

Let’s block ads! (Why?)

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن